Wybielające paski – jak je stosować i czy naprawdę są bezpieczne

Wybielające paski – jak je stosować i czy naprawdę są bezpieczne

  • Uroda, Moda
  • 17 października, 2023
  • Brak komentarzy
  • 12

Osoby, jakim się marzą idealnie białe zęby mają do wyboru kilka opcji. Przede wszystkim zacząć trzeba od rezygnacji z palenia papierosów oraz nieodpowiedniej diety, gdyż są to podstawowe czynniki które przyczyniają się do powstawania nieładnych przebarwień. Lecz jeżeli już ktoś ma już żółte zęby, to nawet jeśli wprowadzi różne zmiany to i tak kolor sam nie zejdzie. Dlatego też dużą popularnością cały czas się cieszą zabiegi wybielania, wykonywane przez profesjonalne gabinety stomatologiczne. Efekty tego typu zabiegów są na długi okres czasu, jednak liczyć się trzeba ze sporymi kosztami. Kolejną opcją, znacznie mniej kosztowną i możliwą do zrobienia w swoim domu, są paski wybielające. W ostatnich czasach cieszą się one dużą popularnością, także z uwagi na swoją cenę.

Tego typu paski kupić bowiem można we wszystkich aptekach i wielu internetowych sklepach, a cenowo naprawdę dobrze wychodzą. Jeśli ktoś planuje czegoś więcej się dowiedzieć na ten temat, to może w wyszukiwarce podać hasło paski wybielające crest, a następnie przeglądnąć zwrócone strony. Takie informacje przydają się bardzo, jeśli ktoś faktycznie będzie się decydował na zrobienie takiego zabiegu. Tak naprawdę rzadko występują przy nim jakieś poważniejsze skutki uboczne, lecz trzeba zachować sporo ostrożności przy nakładaniu pasków. Paski te bowiem zawierają silne substancje chemiczne, jakie jak nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru.

Substancje te po wchłonięciu przez zęba dają efekt wybielania, lecz w zetknięciu z miękkimi tkankami mogą spowodować jakieś podrażnienia. Z tego też powodu w czasie przykładania pasków trzeba uważać, żeby możliwie jak najmniej dotykały one dziąseł, tak żeby ograniczyć ryzyko ich podrażnienia. Jeśli ktoś nie do końca będzie miał pewność co do stanu zębów i tego, czy nadawać się one będą do wybielania, to omówić to powinien ze swoim dentystą. Podczas nakładania bardzo istotne jest też to, aby paski odpowiednio przylegały do powierzchni zębów. Jeśli tak nie będzie, to niektóre części zęba nie zostaną dobrze wybielone i może to być jednak widać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje

15. Park Sztuki – Wystawa Plenerowa w Zamku Kliczków

15. Park Sztuki – Wystawa Plenerowa w Zamku Kliczków

W 2009 roku narodziła się inicjatywa, która dziś świętuje swoje piętnaste urodziny – „Park Sztuki – Zamek Kliczków”. Pomysłodawcą i prezesem…
Dlaczego logistyka i transport mają takie znaczenie w dzisiejszym świecie

Dlaczego logistyka i transport mają takie znaczenie w dzisiejszym…

Każdego dnia w wielu krajach świata są przewożone miliony ton ładunków. Transportowa branża bardzo dynamicznie się rozwija, i obejmuje ona wiele…
Modne dodatki damskie – coś ciekawego i niebanalnego na każdą okazję

Modne dodatki damskie – coś ciekawego i niebanalnego na…

Od wielu lat damska moda może się zmienić z dnia na dzień. Co sezon lansuje się zupełnie inne kolory czy fasony.…

Dodaj komentarz