Jak działają odkurzacze bezprzewodowe bezworkowe?

Jak działają odkurzacze bezprzewodowe bezworkowe?

Odkurzacze bezworkowe działają inaczej niż tradycyjne odkurzacze. Ssanie cykloniczne, wspólne dla wszystkich odkurzaczy bezworkowych, jest kluczem do skuteczności tego typu odkurzacza. Jak to działa? Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezworkowy?

Jak działa odkurzacz Dyson?

Odkurzacze bezworkowe Dyson, zwane również cyklonowymi, mają dość prostą zasadę działania. Silnik wytwarza podciśnienie za pomocą wentylatora. Stały przepływ powietrza wytwarzany przez silnik rozluźnia brud i kurz na podłodze. Obciążone pyłem powietrze jest wdmuchiwane do zbiornika. Na wejściu do zbiornika filtr odpowiada za zatrzymanie małych cząstek pyłu. Jest to filtr o wysokiej skuteczności. Powietrze jest rzutowane do zbiornika siłą odśrodkową, tworząc cyklon, który przenosi cząsteczki kurzu do filtra. Wolne od kurzu powietrze w Dyson jest następnie odprowadzane na zewnątrz urządzenia przez wylot powietrza w pobliżu silnika. Kolejny filtr zapobiega przedostawaniu się kurzu do silnika i jego zatykaniu.

Zalety odkurzaczy bezworkowych Dyson są liczne:

 1. Filtr: Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacz bezworkowy nie posiada worka, który trzeba wymieniać. Cząsteczki kurzu i brudu znajdujące się w zasysanym powietrzu są zatrzymywane przez filtr odkurzacza. Po wejściu do urządzenia są one przechowywane w zbiorniku o dużej pojemności. Następnie należy zdemontować i wyczyścić zbiornik, aby można było usunąć pył.
 2. Jakość powietrza: W odkurzaczu bezworkowym powietrze, które jest zasysane do urządzenia i przechodzi przez cyklon jest bardzo dobrze filtrowane. Dzieje się tak, ponieważ filtr o wysokiej skuteczności zatrzymuje cząsteczki i zapobiega zanieczyszczeniu powietrza.
 3. Moc: Brak worka na kurz w systemie zwiększa moc ssania. Siła cykloniczna, z jaką pracuje odkurzacz bezworkowy, usuwa małe cząsteczki kurzu bez utraty wydajności.
 4. Ekologia z Dyson: Odkurzacz cyklonowy, niezależnie od tego, czy jest to odkurzacz kanistrowy, czy odkurzacz pionowy, to system przyjazny dla środowiska, który oszczędza worki i ogranicza ilość odpadów.

Wśród gamy odkurzaczy bezworkowych, model bezprzewodowy Dyson posiada duży pojemnik na kurz o pojemności 1 litra, co oznacza rzadsze opróżnianie. Ten model odkurzacza kanistrowego oferuje również autonomię do 2 godzin i 40 minut w zależności od modelu (do 250m2). pomocnik do sprzątania

Jak wybrać odkurzacz bezworkowy?

Brak konieczności wymiany worka w odkurzaczu to prawdziwa oszczędność czasu i energii. Dodatkowo, w przypadku odkurzacza bezworkowego nie dochodzi do utraty mocy urządzenia, a konserwacja odkurzacza jest znacznie łatwiejsza. To tylko niektóre z zalet odkurzacza bezworkowego. Jeśli chcesz wybrać odkurzacz bezworkowy, być może zastanawiasz się, jak znaleźć najlepszy odkurzacz.

Rodzaje odkurzaczy bezworkowych

Istnieje kilka rodzajów odkurzaczy bezworkowych. Najlepszy odkurzacz dla Ciebie to taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Przed zakupem sprawdź, jaki model jest Ci potrzebny:

 1. Bezworkowy odkurzacz kanistrowy nadaje się do dużych powierzchni. Zapewnia dużą siłę ssania.
 2. Odkurzacze bezprzewodowe pionowe nadaje się do sprzątania małych i średnich powierzchni.
 3. Odkurzacz ręczny przeznaczony jest do czyszczenia wysokich lub trudno dostępnych miejsc.
 4. Robot odkurzacz to autonomiczny model zdolny do utrzymania podłogi w czystości przez cały czas.

Ważne kryteria

Na odkurzaczu bezworkowym należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, aby mieć pewność, że kupujemy najlepsze urządzenie:

 1. Moc ssania: moc określa jakość odkurzacza w zakresie odrywania kurzu od podłogi i kierowania go do zbiornika. Aby Twój odkurzacz bezworkowy był najlepszy, musisz wybrać model o odpowiedniej mocy do podłogi w Twoim domu. Na twardych podłogach (parkiet, płytki itp.) wystarczy średnia moc. Do dywanów, wykładzin lub do usuwania sierści zwierząt domowych z foteli zalecany jest bezworkowy odkurzacz cyklonowy o maksymalnej mocy. Wysokowydajne serie bezworkowych odkurzaczy cyklonicznych AIR FORCE, X-FORCE lub bezprzewodowy i bezworkowy odkurzacz X-Ô gwarantują maksymalną siłę ssania.
 2. Hałas: Worek odkurzacza zmniejsza hałas silnika. Dlatego odkurzacze bezworkowe mogą być bardziej hałaśliwe. Jednak dzięki odpowiedniemu filtrowi możliwe jest zmniejszenie emitowanego hałasu. Rowenta oferuje odkurzacze bezworkowe Silence Force Cyclonic, które są zarówno wydajne, jak i ciche.
 3. Pojemność zbiornika: Ważnym kryterium jest wielkość zbiornika. Odkurzacz z małym zbiornikiem będzie wymagał częstszego czyszczenia. Upewnij się więc, że wielkość zbiornika jest na poziomie powierzchni Twojego domu.

Czyszczenie odkurzacza bezworkowego

Pierwszym krokiem w konserwacji jest opróżnienie pojemnika na kurz. Wskazane jest, aby zrobić to w worku na śmieci i na zewnątrz. Dzięki temu unika się rozprzestrzeniania cząsteczek kurzu i bakterii wewnątrz domu. Nie trzeba czekać aż szufelka będzie pełna przed jej opróżnieniem.

Następnie należy zdemontować wszystkie części odkurzacza, które mogą być zabrudzone. Każdą część należy oczyścić pod bieżącą wodą i pozostawić do dokładnego wyschnięcia przed ponownym zamontowaniem w urządzeniu. Jednym z elementów, które należy oczyścić jest filtr powietrza. Istnieją dwa rodzaje filtrów: filtry zmywalne, które należy czyścić pod bieżącą wodą tak jak inne części, oraz filtry niewymywalne, które należy wymienić po ich zużyciu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje

Czemu e-sport stał się obecnie tak popularny

Czemu e-sport stał się obecnie tak popularny

Ludzie w zasadzie od zawsze uwielbiają rywalizować, i do tego wykorzystują wszelkie dostępne sposoby. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że w…
Szkoła charakteryzacji – czego można się w niej nauczyć

Szkoła charakteryzacji – czego można się w niej nauczyć

Dla wielu osób dużym marzeniem jest połączenie swojej pasji z zawodową pracą, która nie tylko dostarczy mnóstwa satysfakcji i radości, lecz…
Dlaczego wybór przylotniskowego parkingu ma duże znaczenie

Dlaczego wybór przylotniskowego parkingu ma duże znaczenie

Dużo osób które lecą w dłuższą lub krótszą podróż nie przykłada uwagi do tego, gdzie pozostawią one przez ten czas auto.…

1 Comments

Dodaj komentarz