Epilacja laserowa – na czym polega i dlaczego należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa – na czym polega i dlaczego należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu w użyciu jest specjalny diodowy laser, który przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb cery na wskroś uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak oznaczanego anagenu – więcej na pedicure katowice. Wskazaniem do przeznaczenia epilacji laserowej ma okazję być usuwanie owłosienia z każdej części ciała z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, ale do zazwyczaj epilowanych partii ciała przynależą nogi oraz ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

Aby skutecznie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg trzeba uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się dobrego przygotowania – niebezużyteczne jest wobec tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się również używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa około 20 minut. Zabieg jest w każdym calu bezbolesny, nie wymaga w związku z tym stosowania preparatów przeciwbólowych lub też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może powrócić do domu. Istnieją niemniej jednak miarodajne przeciwwskazania – zabrania się opalania oraz poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia skutków zabiegu przez parę dni wymagane jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje

Czemu warto robić zabiegi medycyny naturalnej

Czemu warto robić zabiegi medycyny naturalnej

Ludzie od bardzo dawna korzystają przy leczeniu najróżniejszych schorzeń z tego, co oferuje nam natura. Ostatnie lata to duży zwrot w…
Stroje XXL – okazja kupna online

Stroje XXL – okazja kupna online

Stroje XXL wybierają kobiety, które zawsze zamierzają się dobrze zaprezentować. Szansa zakupu elementów szafy online jest dla nich wygodna oraz korzystna.…
Jakie zalety posiada olej konopny cbd?

Jakie zalety posiada olej konopny cbd?

Niezwykle charakterystyczne listki konopi większości z nas kojarzą się z przysłowiową trawką, która ma właściwości psychoaktywne i w naszym kraju jest…

Dodaj komentarz