W jakich sytuacjach są konieczne separatory tłuszczu

W jakich sytuacjach są konieczne separatory tłuszczu

Ścieki domowe trafiają najczęściej bezpośrednio do kanalizacji, a w przypadku mieszkańców domów niejednokrotnie również do szamb. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku lokali gastronomicznych lub wytwórców żywności. W tego typu firmach niejednokrotnie wytwarzane ścieki zanieczyszczone być mogą rozmaitymi tłuszczami, których zgodnie z przepisami, które obowiązują nie można bezpośrednio odprowadzać. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższej temperaturze twardnieją i mogą się przyklejać do ścianek rur.

To z kolei zmniejsza przepływ, a w skrajnych przypadkach spowodować wręcz może całkowite zatkanie i potrzebę kłopotliwego udrażniania. Z tego też powodu każda taka firma ma obowiązek oczyścić takie ścieki, bo inaczej naraża się na kary. W przypadku tłuszczy do oczyszczania ich stosuje się przeważnie rozmaite separatory. Urządzenia te mają nieskomplikowaną budowę, ale dzięki wykorzystaniu elementarnych praw fizyki mają dużą skuteczność.

Sporym zainteresowaniem cieszą się jednokomorowe separatory, jakie w sobie łączą rolę separatora i osadnika. Ich montaż jest naprawdę prosty i szybki, wymagają też znacznie mniejszą ilość miejsca, niż inne opcje. Komory na swoim spodzie mają zamontowaną odpowiednią przegrodę, która służy do zatrzymania ciężkich zanieczyszczeń. Za to tłuszcz, z racji tego że ma mniejszą gęstość niż woda, gromadzi się na powierzchni ścieków znajdujących się w zbiorniku.

Odpływ powinien się znajdować na pewnej głębokości, przez co nic nieodpowiedniego do niego nie trafia. Jednak z uwagi na to, że warstwa tłuszczu bez przerwy będzie rosnąć, to co parę tygodni potrzebny będzie serwis separatorów. Podczas takiego serwisu zostanie oceniony stan techniczny całego urządzenia, a także usunięte osady i tłuszcz przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Tego typu czyszczenie separatorów zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu, to zależne będzie od charakteru i ilości ścieków. Można podpisać na stałe umowę z jakąś firmą, wówczas nie będzie problemów na przykład z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje

15. Park Sztuki – Wystawa Plenerowa w Zamku Kliczków

15. Park Sztuki – Wystawa Plenerowa w Zamku Kliczków

W 2009 roku narodziła się inicjatywa, która dziś świętuje swoje piętnaste urodziny – „Park Sztuki – Zamek Kliczków”. Pomysłodawcą i prezesem…
Dlaczego logistyka i transport mają takie znaczenie w dzisiejszym świecie

Dlaczego logistyka i transport mają takie znaczenie w dzisiejszym…

Każdego dnia w wielu krajach świata są przewożone miliony ton ładunków. Transportowa branża bardzo dynamicznie się rozwija, i obejmuje ona wiele…
Modne dodatki damskie – coś ciekawego i niebanalnego na każdą okazję

Modne dodatki damskie – coś ciekawego i niebanalnego na…

Od wielu lat damska moda może się zmienić z dnia na dzień. Co sezon lansuje się zupełnie inne kolory czy fasony.…

Dodaj komentarz