Dlaczego wykrywanie metalowych przedmiotów ma tak duże znaczenie przy produkcji żywności

Dlaczego wykrywanie metalowych przedmiotów ma tak duże znaczenie przy produkcji żywności

{Podczas wytwarzania żywności konieczne jest zagwarantowanie wysokich standardów bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest przede wszystkim to, żeby nic niechcianego nie zostało umieszczonego w opakowaniu. I nie chodzi tu jedynie o zanieczyszczenie jakimiś substancjami, lecz również o elementy metalowe, jakie także znaleźć się mogą w żywności. Oczywiście nikt specjalnie ich tam nie będzie dawał, ale starczy że się odłamie jakiś kawałek śruby czy obudowy, aby pojawił się problem.

Dlatego przy wytwarzaniu

Producenci żywności spełniać muszą bardzo rygorystyczne normy jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Niezwykle ważne rzecz jasna jest wykorzystywanie składników najlepszej jakości a także dbanie o czystość i higienę na wszystkich etapach. Lecz jest dodatkowo jeden aspekt, o którym przeciętny konsument niewiele wie, a mianowicie detekcja metali. Jak się okazuje, przy liniach produkcyjnych problem taki pojawia się dość często. Odłupane fragmenty obudów, pourywane części czy odkręcone śruby to coś, co w jedzeniu absolutnie pojawić się nie może. Dlatego też firmy produkujące żywność wykorzystują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, które mają na celu wyłapanie wszystkich, najmniejszych nawet drobin metalu.

Urządzenia te najczęściej składają się z bardzo mocnych neodymowych magnesów, jakie mają największą moc ze wszystkich. Dzięki temu w skuteczny sposób wyłapują one praktycznie wszystko, co posiada tylko właściwości magnetyczne i przypadkiem się znalazło w produkowanej żywności. Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali takim sposobem nie umożliwi wyłapania niebezpiecznych przedmiotów z innych rodzajów metali, na przykład aluminium lub miedzi. W takim przypadku trzeba stosować jakieś inne metody, żeby także dopilnować, żeby nic się do jedzenia nie przedostało.

Jednym ze stosowanych sposobów jest separacja metalu przy użyciu urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgena. Tego typu detektory charakteryzują się dużą skutecznością przy działaniu, i sprawdzają się doskonale w wielu zastosowaniach. Co jest istotne, przed odpowiednią konstrukcję ich działania nie powinny zakłócać metalowe elementy, z których jest wykonany mechanizm taśmociągu czy samo urządzenie.

W przypadku detektorów metali niezwykle istotne jest, jak sobie radzą z drobinami o niewielkich rozmiarach. W przypadku modeli wyposażonych w magnesy neodymowe będzie możliwość wyłapywania elementów, mających rozmiar nawet trzydziestu µm. Rentgenowskie urządzenia też cechują się wysoką precyzją działania, a dodatkowym ich plusem jest duży zakres wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje

W jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo na placu budowy

W jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo na placu…

Praca na co dzień na budowie wiąże się z różnymi zagrożeniami, w pewnych przypadkach mogącymi spowodować nawet śmiertelny wypadek. Dlatego bardzo…
Usługa szlifowania za pomocą cyklinarki parkietów, podłóg drewnianych albo mozaik, zrealizowana przez firmę MB PARKIET

Usługa szlifowania za pomocą cyklinarki parkietów, podłóg drewnianych albo…

MB PARKIET realizuje kompleksowe świadczenia z zakresu renowacji i cyklinowania podłóg z drewna. Ze względu na to że eksperci, którzy się…
Balanse Gabinet Terapii Naturalnych: leczenie za pośrednictwem wkłuwania igieł w ściśle określone miejsca

Balanse Gabinet Terapii Naturalnych: leczenie za pośrednictwem wkłuwania igieł…

Balanse Gabinet Terapii Naturalnych oferuje terapię za pomocą wkłuwania igieł w ściśle określone miejsca. Zabiegi z zakresu klasycznej metody leczenia polegającej…

1 Comments

Dodaj komentarz